Balkan Juve thread (3 Viewers)

Vlad

In Allegri We Trust
May 23, 2011
22,618
Jad i čemer. Prosto je nevjerojatno da ljudi i nakon više od 20 godina na ovim prostorima ne vide pozadinu svih sukoba. Niti vjera, a ni nacionalnost nisu bili njihov pokretač, a niti će biti ukoliko se zaista ove crne prognoze ostvare. Vjera kao takva je već odavno postala sredstvo kojim se nastoje zapaliti neobrazovane mase, sve u cilju pljačkanja i prikrivanja stvarnih problema u našem društvu. Motiv svega nedavnog su novac i vlast. Jedno je usko povezano s drugim.
 

Buy on AliExpress.com

Nzoric

Grazie Mirko
Jan 16, 2011
37,755
Jad i čemer. Prosto je nevjerojatno da ljudi i nakon više od 20 godina na ovim prostorima ne vide pozadinu svih sukoba. Niti vjera, a ni nacionalnost nisu bili njihov pokretač, a niti će biti ukoliko se zaista ove crne prognoze ostvare. Vjera kao takva je već odavno postala sredstvo kojim se nastoje zapaliti neobrazovane mase, sve u cilju pljačkanja i prikrivanja stvarnih problema u našem društvu. Motiv svega nedavnog su novac i vlast. Jedno je usko povezano s drugim.
Da nemam porodice u Sarajevu mene bi generalno bolio kurac za Bosnu, sa svim ustasama, cetnicima i "bosnjaciima" - neka se jebu. A kako ce se tek bosnjaci pokajati kada im drzava postane to sto je Opstina Sarajevo sada, o tome da nepricamo.
 

Vlad

In Allegri We Trust
May 23, 2011
22,618
Da nemam porodice u Sarajevu mene bi generalno bolio kurac za Bosnu, sa svim ustasama, cetnicima i "bosnjaciima" - neka se jebu. A kako ce se tek bosnjaci pokajati kada im drzava postane to sto je Opstina Sarajevo sada, o tome da nepricamo.
:agree: Meni je sestra u Sarajevu i inače sam odrastao tamo, ali brate mili kako su se stvari promijenile otkada je rat završio. Sve gore i gore. Svaka strana vuče na svoju stranu, a ne vide, ili ne žele vidjeti pozadinu glavnih problema s kojima se suočava tamošnje društvo. Ti isti politički i vjerski lideri voze bijesne automobile, posjeduju luksuzne kuće u elitnim dijelovima gradova, a narodu mrvice i prazna obećanja. Naravno tu su uvijek zastrašivanja poput glasaj za svoje ili će te druge dvije strane pregaziti. Njima i odgovara ovakva situacija, te sve kampanje širenja mržnje i napetosti rade u dogovoru s druge dvije strane. Pred narodom glumataju, a međusobno su najbolji prijatelji. Prosto mi je bilo muka od toga, te sam po završetku studija pobjegao glavom bez obzira. Ali eto žao mi uvijek bude kad vidim tamošnja dešavanja i nadam se da će barem nekako ljudi naći neki kompromis.
 

Oggy

and the Cockroaches
Dec 27, 2005
7,409
Da nemam porodice u Sarajevu mene bi generalno bolio kurac za Bosnu, sa svim ustasama, cetnicima i "bosnjaciima" - neka se jebu. A kako ce se tek bosnjaci pokajati kada im drzava postane to sto je Opstina Sarajevo sada, o tome da nepricamo.
Braze ne postoji ta opstina :D Imas Kanton Sarajevo i opstinu Novo Sarajevo :D

:agree: Meni je sestra u Sarajevu i inače sam odrastao tamo, ali brate mili kako su se stvari promijenile otkada je rat završio. Sve gore i gore. Svaka strana vuče na svoju stranu, a ne vide, ili ne žele vidjeti pozadinu glavnih problema s kojima se suočava tamošnje društvo. Ti isti politički i vjerski lideri voze bijesne automobile, posjeduju luksuzne kuće u elitnim dijelovima gradova, a narodu mrvice i prazna obećanja. Naravno tu su uvijek zastrašivanja poput glasaj za svoje ili će te druge dvije strane pregaziti. Njima i odgovara ovakva situacija, te sve kampanje širenja mržnje i napetosti rade u dogovoru s druge dvije strane. Pred narodom glumataju, a međusobno su najbolji prijatelji. Prosto mi je bilo muka od toga, te sam po završetku studija pobjegao glavom bez obzira. Ali eto žao mi uvijek bude kad vidim tamošnja dešavanja i nadam se da će barem nekako ljudi naći neki kompromis.
E ovo je najveca istina!!! Sto je najgore svi su je donekle svjesni ali sviju boli kurac (da prostis). I cinjenica je takodje da se ovdje sistemski radi na razdoru medju ljudima na vjerskoj osnovi vec od obdanista/vrtica pa nadalje, jer jebiga treba ocuvati temelje za dalje manipulisanje ljudima. I ne znam gdje sam to procitao ali kaze "ovi politicari i vlastodrsci ne odsutaju od nacionalnog kljuca jer ih je strah da kad se on ukine, onda ce se za pozicije izboriti pametni, a ne podobni"...

Helem ima li ko da mi pomogne da i ja zdusim odavde u kakvu skandinavsku zemlju ili Kanadu?
 

Oggy

and the Cockroaches
Dec 27, 2005
7,409
Sranje u Ruandi :D

Ma raji dopizdilo, neki govore da bi ovo moglo biti bosansko proljece, mada meni vise lici na demonstracije u Srbiji kada je pao Miloševićev režim. Sve u svemu krenulo kao super ideja i konačno neki pomak, a završit će opštim sranjem sa velikom materijalnom štetom. Sada su već počeli huligani da haraju, sto me podsjeca na situaciju iz Londona od prosle godine.

Problem je sto nisu postavljeni nikakvi jasni ciljevi, i sto je nasilje eskaliralo...

I brate ovo je jebeni apsurdistan, juce huskaju policija na saku jada, danas se skupi milion ljudi i oni povuku muriju i puste ih da zapale zgradu...
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,443
Sramne stvari. Tako i ovde kad god su krenule neke demonstracije zavrse sa pola zapaljenog grada i opljackanim radnjama. :p

I ovde je sve u kurcu, al sto je najgore i da budu demonstracije ama bas nista se nece promeniti. Cak i vlada se promeni doci ce drugi lopovi. Mislim da su ljudi odustali od svega vala.
 

Oggy

and the Cockroaches
Dec 27, 2005
7,409
Ma to i jeste najgore, sto covjek nema pravu opoziciju, nemas za koga da navijas. I oni sto su ko' fol' bili u opoziciji kada su dosli na vlast pokazili se kao jos gor.

Ma jebote sada je vec zajebano, da se hoce malo situacija smiriti, nego sve gorei gore...

 

Powis

Senior Member
Dec 9, 2009
8,216
Did not know you guys love Putin and his facist Russia so much. I mean Serbian people, do not know about other countries of Balkans though. :shifty:

 

Nzoric

Grazie Mirko
Jan 16, 2011
37,755
Did not know you guys love Putin and his facist Russia so much. I mean Serbian people, do not know about other countries of Balkans though. :shifty:

Remember thst Serbia was bombed with no FN approval. That's where the animosity for the West and automatic love for Vladimir Stalinitler stems from.
 

Powis

Senior Member
Dec 9, 2009
8,216
Remember thst Serbia was bombed with no FN approval. That's where the animosity for the West and automatic love for Vladimir Stalinitler stems from.
Ok. I got it now. But it must be awkard because they took that win over Ukraina team just because of that American guy who had hell of a game yesterday. The world is so stupid sometimes.
 

Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 3)