Balkan Juve thread (11 Viewers)

giovanotti

ONE MAN ARMY
Aug 13, 2004
13,725
Nemam pojma. Bio sad kod svog zubara, doslovno mi u sekundu rekao "ja tu ne mogu ništa, morat ćeš ga ići vadit". Dao mi antiobiotik i neke protiv bolova lijekove, reko da trebam ići napravit ortopan rendgen i onda se s tim naručit u bolnicu. Sad nemam pojma kad...
Polako, pa nije to bas tako i toliko strasno, ocigledno da malo gnoji kad si dobio antibiotik verovatno neki penicilinski ili cefalosporin ( Amoxicilin do Pentrexyl ili Palitrex).

To ce ti raditi oralni hirurg, dobijes lokalnu anesteziju i nista ne osecas osim toga da on nesto radi. Kad se zavrsi dobijes i savet sta da uzimas protiv bolova kad popusti anestezija (Nimulid je tu najbolji na po 12 h jedan , mada moze i Brufen od 500mg ili bilo koji drugi nesteroidni antireumatik, Aspirin ne zbog zgrusavanja krvi) i tako uzivas i jedes neku kasastu hranu i hladne ili mlake supice i corbice. ;)
Po pravilu bi bilo da se pre te intervencije uradi brza krvna slika i koagulacioni status (ima ih 3 koagulacija PT i PTT, ali kod vas a i ovde to verovatno nije slucaj. :)

Nisam expert niti su mi vadili ali znam kako ide ta procedura.
 

Buy on AliExpress.com

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Polako, pa nije to bas tako i toliko strasno, ocigledno da malo gnoji kad si dobio antibiotik verovatno neki penicilinski ili cefalosporin ( Amoxicilin do Pentrexyl ili Palitrex).

To ce ti raditi oralni hirurg, dobijes lokalnu anesteziju i nista ne osecas osim toga da on nesto radi. Kad se zavrsi dobijes i savet sta da uzimas protiv bolova kad popusti anestezija (Nimulid je tu najbolji na po 12 h jedan , mada moze i Brufen od 500mg ili bilo koji drugi nesteroidni antireumatik, Aspirin ne zbog zgrusavanja krvi) i tako uzivas i jedes neku kasastu hranu i hladne ili mlake supice i corbice. ;)
Po pravilu bi bilo da se pre te intervencije uradi brza krvna slika i koagulacioni status (ima ih 3 koagulacija PT i PTT, ali kod vas a i ovde to verovatno nije slucaj. :)

Nisam expert niti su mi vadili ali znam kako ide ta procedura.
Hvala prijatelju..

Ma da, iznutra mi je zubno meso kao oteklo, boli na dodir i koma je, jedva jedem i pijem. Dao mi je Knavon forte(100mg) protiv bolova i Cefaleksin(1g svakih 12h) kao antibiotik. Nadam se da ce to pomoc. Samo me brine ak ne pomogne, vec se pogorsa, koji onda racku, na hitnu il sta?

Čovječe imam jeze od tih operacija. Nikad ništa nisam operirao, osim kile sa nekoliko mjeseci. :D Ne mogu si zamislit na živo da mi on tamo čupa, pili i šta ti ja znam....i to u ustima! Znam da dobiš anesteziju i da ne osjećaš ali psihički ću umrijet. :D
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Lenji ljudi :D Ne treba mi prevod vise.

Al aj ako se setite neke dobre garancije sto proizvodjaci *(bilo cega) nude napisite. Npr kao sto Kingston nudi dozivotnu il tako nesto.
Nabijem te, ja tu umirem a ti hoćeš da ti neko zadaću radi. :D
 

giovanotti

ONE MAN ARMY
Aug 13, 2004
13,725
Ljudi, aj mi prevedite ovo ako mozete, treba mi

if, prior to purchase – you find an identical product advertised on the internet for an in-stock item at another retailers website (Authorized US Dealer for this brand and product) as displayed on our site – we will match or beat the price (at our discretion) in order to earn your business.

shvatam kako ide otprilike al mi treba tacan prevod.
Pa sta god da je to i odakle god da je ja ga razumem ovako:

"Da pre kupovine (verovatno nekog proizvoda) ako naidjes na isti proizvod ( a ovo in stock item je neka roba spremna za distribuciju u magacinu ili na lageru) na netu kod nekog drugog preprodavca (ovlascenog) oni ce (ko god da su) da prilagode svoje cenu (po sopstvenoj proceni) u zelji da ostvare i realizuju posao.


Mada ti se ja u ekonomiju i poslovanje ne razumem nista. Vidis da sam gore covekuobjasnio postupak vadjenja umnjaka, ja sam vise na tom polju aktivan. :D
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,444
Pa sta god da je to i odakle god da je ja ga razumem ovako:

"Da pre kupovine (verovatno nekog proizvoda) ako naidjes na isti proizvod ( a ovo in stock item je neka roba spremna za distribuciju u magacinu ili na lageru) na netu kod nekog drugog preprodavca (ovlascenog) oni ce (ko god da su) da prilagode svoje cenu (po sopstvenoj proceni) u zelji da ostvare i realizuju posao.
:tup:

Nabijem te, ja tu umirem a ti hoćeš da ti neko zadaću radi. :D
Brateeee :D

Radim neke studije slucaja, a mnogo je dosadno. Malo pomoci nebi skodilo. Ne da trazite naravno, samo ako znate. :D
 

giovanotti

ONE MAN ARMY
Aug 13, 2004
13,725
Hvala prijatelju..

Ma da, iznutra mi je zubno meso kao oteklo, boli na dodir i koma je, jedva jedem i pijem. Dao mi je Knavon forte(100mg) protiv bolova i Cefaleksin(1g svakih 12h) kao antibiotik. Nadam se da ce to pomoc. Samo me brine ak ne pomogne, vec se pogorsa, koji onda racku, na hitnu il sta?

Čovječe imam jeze od tih operacija. Nikad ništa nisam operirao, osim kile sa nekoliko mjeseci. :D Ne mogu si zamislit na živo da mi on tamo čupa, pili i šta ti ja znam....i to u ustima! Znam da dobiš anesteziju i da ne osjećaš ali psihički ću umrijet. :D
Pa da taj Cefalexin (Cefalosporinski antibiotik) 2x500mg odjednom pa nakon 12 h jos 2 kapsule. Tako treba. :tup:

Naravno da ce da utice na upalu, i po smirivanu upalnog procesa se onda pristupa intervenciji. Ne sekiraj se bre pomaze garant. :)
A i da ne pomogne moze da se to otvori i izdrenira (mislim na taj sadrzaj). Bez sekiracije prijatelju. :)

A i intervencija je krajnje minimalna, videces i sam pa zes se smejati. :)
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Operacija kile , koju si imao, u odnosu na to vadjenje 8-ice je kao operacija na otvorenom srcu u poredjenju sa secenjem noktiju. :D
:lol2:

A jebi ga, šta ću, znaš da medju nama smrtnicima za to vađenje osmice kruže babske priče o pili i čekiču. :D
 

soulslider

Rregula sound
May 16, 2006
3,776
U pičku milu materinu moram umnjak ić vadit. :scared:

Jel itko ikad to prošao?
auu sranje , ja samo kad pomislim na zubara muka mi bude.

imao sam i ja nekih problema pretprošle zime , meni je tek izbijao i bolilo pun kurac , ošao kod zubara dao mi neki antibiotik i rekao da idem to vadit kad prođe božić , nova godina , ja naravno nisam otišao :D

nemam nekakvih problema s tim umnjakom sad jedino svaka 3-4 mjeseca me počne neš malo bolit , nekih tjedan dana to bude i prođe. Možda bih ga i trebao ići vadit ali me frka za popizdit
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

auu sranje , ja samo kad pomislim na zubara muka mi bude.

imao sam i ja nekih problema pretprošle zime , meni je tek izbijao i bolilo pun kurac , ošao kod zubara dao mi neki antibiotik i rekao da idem to vadit kad prođe božić , nova godina , ja naravno nisam otišao :D

nemam nekakvih problema s tim umnjakom sad jedino svaka 3-4 mjeseca me počne neš malo bolit , nekih tjedan dana to bude i prođe. Možda bih ga i trebao ići vadit ali me frka za popizdit
Ma mene ovaj drugi, desni, boli u prosjeku jednom, dva puta godišnje i bude ono bol izdržljiva dan, dva. Taj umnjak mi je već napola izašao i on je valjda OK. Al ovaj lijevi me zabolio i boli za popizit čovječe, kaže da nešto ukoso ide i da se mora vadit. Uglavnom samo se vidi meso na njemu, ko da ništa nije izašao.

Ja isto ne znam hoću imat muda to izvadit kad ova bol prodje. :D
 

soulslider

Rregula sound
May 16, 2006
3,776
ma idi to riješit , nemoj se zajebavat da ti još neko sranje bude pa će ti morat sve zube vadit , odjednom :D :p

i jsam mislio čim bol prođe idem vadit i gotovo , ali čim je prestalo bolit zaboravio odmah na to i evo godina i pol već prošla
 

giovanotti

ONE MAN ARMY
Aug 13, 2004
13,725
E da, u pravu si :D

mi imamo jednu izreku ovde novijeg datuma:

"Englezi uce na Oksvordu, a Srbi na greskama...pametni na tudjim a glupi na svojim."

A ti se , soulslider, cuvaj da ti ne nikne karfiol iz tog umnjaka. :eyebrows:
 

Oggy

and the Cockroaches
Dec 27, 2005
7,411
Jebote dok vas sve pohvatam, uglavnom da vidim jesam li dobro skonto, Vlatko postaje malouman, soulslider uzgaja salatu, dule muku muci sto sa faxom sto sa ljubavi, a Gio to mirno posmatra sa strane slusajuci mu njemu najdraz turbo folk muziku :D
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Jebote dok vas sve pohvatam, uglavnom da vidim jesam li dobro skonto, Vlatko postaje malouman, soulslider uzgaja salatu, dule muku muci sto sa faxom sto sa ljubavi, a Gio to mirno posmatra sa strane slusajuci mu njemu najdraz turbo folk muziku :D
:lol2:

jebena rekapitulacija. :lol2:

Jebote, čitav život me izbhegava sve što ima veze sa umom, kud nije i ovo. :D
 

Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 11)