Balkan Juve thread (5 Viewers)

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,456
Pitao sam njega on kaze da se ne zajebava sa windowsom vec 5 godina.

Sranje je nikad vece...XP je mnogo bolji al jebiga necu ga instaliari bar jos neko vreme pa moram ovde da se mucim.

Na laptopu imam Vistu al Home premium i onda,

npr. kad kliknem na neki file treba 3 minuta da ga otvori ili kada stavim da se gasi ono logging off pise i nece da se ugasi.Tako stoji po 30 minuta pa moram da vadim bateriju. :confused:
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Pitao sam njega on kaze da se ne zajebava sa windowsom vec 5 godina.

Sranje je nikad vece...XP je mnogo bolji al jebiga necu ga instaliari bar jos neko vreme pa moram ovde da se mucim.

Na laptopu imam Vistu al Home premium i onda,

npr. kad kliknem na neki file treba 3 minuta da ga otvori ili kada stavim da se gasi ono logging off pise i nece da se ugasi.Tako stoji po 30 minuta pa moram da vadim bateriju. :confused:
Ah, to ti je sranje kod novokupljenih laptopa. Oni dodju KRCATI sa svakakvim nepotrebnim programima, zauzimaju tonu RAM-a i usporavaju rad kompjutera. Moji prijedlozi:

1. Uzmi XP disk i instaliraj ih.
2. Ako nikako to ne zelis, odi u add/remove programs i brisi apsolutno sve sto ti nije poznato. Sve od proizvodjaca laptopa odinstaliraj, sve utilitiese i gluposti, ostavi jedino drivere za uredjaje.

Ja sam nedavno kupio novi HP laptop sa Vista business predinstaliranim i isto je bio spor ko kurac, uzas. Cisto iz znatizelje sam htio "popravit" vistu i izbrisao sam sve programe koji su mi dosli predinstalirani. Desilo se cudo, radi sasvim dobro.

Neke druge tipove za "poboljsat" vistu mozes naci ovdje:
http://www.howtogeek.com/howto/wind...robably-unnecessary-windows-vista-components/

Zasto nece da se ugasi ne znam, moze bit tona toga, od virusa do koruptirane instalacije. Probaj tako malo pobrisat te programe i nadaj se najboljem.

Ali sve u svemu to je los OS, vrati se XP-u.
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,456
Ah, to ti je sranje kod novokupljenih laptopa. Oni dodju KRCATI sa svakakvim nepotrebnim programima, zauzimaju tonu RAM-a i usporavaju rad kompjutera. Moji prijedlozi:

1. Uzmi XP disk i instaliraj ih.
2. Ako nikako to ne zelis, odi u add/remove programs i brisi apsolutno sve sto ti nije poznato. Sve od proizvodjaca laptopa odinstaliraj, sve utilitiese i gluposti, ostavi jedino drivere za uredjaje.

Ja sam nedavno kupio novi HP laptop sa Vista business predinstaliranim i isto je bio spor ko kurac, uzas. Cisto iz znatizelje sam htio "popravit" vistu i izbrisao sam sve programe koji su mi dosli predinstalirani. Desilo se cudo, radi sasvim dobro.

Neke druge tipove za "poboljsat" vistu mozes naci ovdje:
http://www.howtogeek.com/howto/wind...robably-unnecessary-windows-vista-components/

Zasto nece da se ugasi ne znam, moze bit tona toga, od virusa do koruptirane instalacije. Probaj tako malo pobrisat te programe i nadaj se najboljem.

Ali sve u svemu to je los OS, vrati se XP-u.
I ovaj moj je HP i isto je nov.Ali nema toliko tih programa,sve je skoro vec obrisano.Virusa nema,radio sam defragmantaciju i neke doktore i sve sto nije valjalo je otislo.

Moracu izgleda da se vratim na XP.Na oba kompijutera mi je Vista,samo sto me na ovom normalnom ne jebe tol'ko.
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Ja sam pobriso sve zivo i moram priznat da mi ova Vista sljaka kak spada. Al jedna od otprilike 5, koliko sam kompjutera/laptopa promjenio. Kad starta, pokrece mi se jedino ATI control panel, zvucna i NOD32 antivirusni. I to je to.
 
OP
Marko

Marko

GhostDog
May 1, 2006
3,289
  • Thread Starter
  • Thread Starter #850
    Ma vrati se na XP, ipak je to za sada najbolji operativni sistem, ja Vistu nisam ni probao. Ako imaš vremena mog'o bi da probaš neki OS baziran na Unix-u.
    A što se studiranja tiče, u ovoj zemlji najbolje prolaze političari, advokati, doktori i zanatljije, pa ti vidi šta ćeš.
     

    Dostoevsky

    Tzu
    Administrator
    May 27, 2007
    88,456
    Ma koji crni politicari.Sve bi ih obesio.

    prva mrzim,tako da nema sanse nista vezano za advokata.

    doktor sa masinskom srednjom skolom tesko da cu biti :D

    a zanatlija...kako zanatlija dobro prolazi?
     

    V

    Senior Member
    Jun 8, 2005
    20,110
    • V

      V

    kad hrvat srbinu kaže brate
    kad slovenci piće plate
    kad se crnogorci posla late
    kad makedonci dobiju veće plate
    i kad sve to bosanci shvate

    bit će opet SFRJ brate.

    :p
     

    Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 5)