Balkan Juve thread (3 Viewers)

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,444
Eee,zimski raspust :)

Ja jos ovo polugodiste i onda ko zna sta ce biti.Trebao bi kao na neki fakultet a ja jos nemam pojma gde. :confused: Imate li vi neki predlog,sta je perspektivno? :p
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Eee,zimski raspust :)

Ja jos ovo polugodiste i onda ko zna sta ce biti.Trebao bi kao na neki fakultet a ja jos nemam pojma gde. :confused: Imate li vi neki predlog,sta je perspektivno? :p
Eeee Dule moj, ti si cini se isti ko ja. (al nije to tako strasno) :D Vjeruj mi, ako do sad nisi smislio sta ces, tesko ces ti na fakultetu. Vjerovatno ces upisat ekonomiju, gledat tamo koke godinu dana, pit kavu i izbjegavat predavanja ko zadnju šugu. :D
 

soulslider

Rregula sound
May 16, 2006
3,776
Eee,zimski raspust :)

Ja jos ovo polugodiste i onda ko zna sta ce biti.Trebao bi kao na neki fakultet a ja jos nemam pojma gde. :confused: Imate li vi neki predlog,sta je perspektivno? :p
ako već misliš na faks gledaj da upišeš ono što te zanima ako je moguće , ako ne nađi si bolje neki posao .

ja isto nisam znao šta bi pa sam ekonomiju upisao to studirao 2 godine pa odusto , pa vojsku rješavao ( civilno odslužio naravno :D ) , i evo sad već tri godine studiram neko upravno-pravo , nit kužim šta je to nit me zanima ali jebiga bilo šta da završim
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,444
Eeee Dule moj, ti si cini se isti ko ja. (al nije to tako strasno) :D Vjeruj mi, ako do sad nisi smislio sta ces, tesko ces ti na fakultetu. Vjerovatno ces upisat ekonomiju, gledat tamo koke godinu dana, pit kavu i izbjegavat predavanja ko zadnju šugu. :D
Pa i nisam za fakultet.Nemam tu naviku da ucim i brzo ludim. :D Mislio sam masinski fakultet ali tamo su svi predmeti sto mrzim tako da je to otpalo.Gledao bi da idem negde sa sto laksom matematikom,posto je mrzim.

ako već misliš na faks gledaj da upišeš ono što te zanima ako je moguće , ako ne nađi si bolje neki posao .

ja isto nisam znao šta bi pa sam ekonomiju upisao to studirao 2 godine pa odusto , pa vojsku rješavao ( civilno odslužio naravno :D ) , i evo sad već tri godine studiram neko upravno-pravo , nit kužim šta je to nit me zanima ali jebiga bilo šta da završim
Pa to sam i ja mislio ali nista ne mogu da nadjem sto me zanima,a nebi nesto da ostanem sa srednjom skolom.Ni fakultet nije garancija za posao al ko zna sta ce se desiti.Ovde su valjda rekli da ce ukinuti vojsku 2010.Gledam nekako da je zaobidjem,jebem ti ja to :D .

Jedan komsija iz kraja zavrsio elektrotehnicki fakultet,sve u roku.Bas je pametan i sve al ne moze da nadje posao.Nika ga ne jebe ni 2% tako da samo kad se toga setim ne uci mi se.

Isao bi negde sto ima nesto vezano za kompijutere ali ne znam nista vise od toga.Nemam pojma da li treba uzimati u obzir privatne faklutete.Sta vi misliti o njima?Ovde ima dosta novih i koliko sam cuo mnogo su laki ali dosta kostaju pa otprilike dodje ko da si kupio diplomu.
 

Oggy

and the Cockroaches
Dec 27, 2005
7,411
Jebote kojeg genija sam gledao prije 2 dana na jutarnjem programu jedne nas "znj" televizije. Frajer je iz humanitarne organizacije Islamic Relief (to je neka medjunarodna organizacija ima je i u becu itd. da ne tusim) i cinio se onako ok tip, dok nije poceo pucati teorije zavjere. Naime on je skontao da mi u BiH nemamo plin, tacnije da su nam ga namjerno zavrnuli da bi nasi obicni ljudi zadeverani ovom zimom sve pare potrosili na grijalice i tako ne bi imali para da pomognu Gazi :wallbang: Sreca pa je voditeljica uspjela nekako da skrene temu da se ovaj ne rasprica, inace ko zna sta bi sve doznali :D

Pa ne znam dje stancaju ovakve...
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Pa i nisam za fakultet.Nemam tu naviku da ucim i brzo ludim. :D Mislio sam masinski fakultet ali tamo su svi predmeti sto mrzim tako da je to otpalo.Gledao bi da idem negde sa sto laksom matematikom,posto je mrzim.



Pa to sam i ja mislio ali nista ne mogu da nadjem sto me zanima,a nebi nesto da ostanem sa srednjom skolom.Ni fakultet nije garancija za posao al ko zna sta ce se desiti.Ovde su valjda rekli da ce ukinuti vojsku 2010.Gledam nekako da je zaobidjem,jebem ti ja to :D .

Jedan komsija iz kraja zavrsio elektrotehnicki fakultet,sve u roku.Bas je pametan i sve al ne moze da nadje posao.Nika ga ne jebe ni 2% tako da samo kad se toga setim ne uci mi se.

Isao bi negde sto ima nesto vezano za kompijutere ali ne znam nista vise od toga.Nemam pojma da li treba uzimati u obzir privatne faklutete.Sta vi misliti o njima?Ovde ima dosta novih i koliko sam cuo mnogo su laki ali dosta kostaju pa otprilike dodje ko da si kupio diplomu.
I ja sam isto najradje htio nesto za kompjutere ali svi takvi su krcati matematikom, fizikom i jebenim programiranjem. Valjda najtezi od svih faksova.

Zlatno pravilo ti je, barem kod nas, ako ne znas sta ces, odi na ekonomiju. To ti je valjda jedan od najlaksih faksova, definitivno laksi od tehnickih fakulteta(strojarstvo, gradjevina, itd.). Nema ti tu uopce puno matematike, samo matematika i statistika, ove sve ostalo ti je strebanje.

Al jebiga, ja sam to upisao upravo radi tih razloga ali bez ikakve volje. I sta onda? Po kavama, zajebancija, cura i prva godina ode bez da sam odslusao dva predavanja. Volja i motivacija su ti najbitniji, bez toga mozes otpisat faklutet, bilo koji.

Privatni faksovi su i meni bila jedna od opcija, to je ko druga srednja skola. Mozda cak i ponajbolje za slucajeve kao ti jerbo ces tamo imat male skupine i profesorima ce stat do tebe, tjerat ce te da radis i ucis a i ti sam se neces htjet zajebavat kad znas da kosta toliko love(kod nas od 3-5 hiljada eura).

Da li to sta vrijedi? Bolje ista nego nista. Oni koji su to zavrsili se kunu da je to odlicno, oni koji su se namucili na regularnom kazu da je to sranje. Osobno, mozda taj papir ne vrijedi puno ali sam misljenja da znanje i prakticni rad koji tamo steknes vrijede vise nego drzavna diploma.

Ako ti to roditelji mogu priustit, odi na privatni. Ja sam htio ali najveca blokada mi je bio moj ponos, puno je to love i ko bi slusao starog kako sere da to zavrsim. Nisu mali novci.
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,444
I ja sam isto najradje htio nesto za kompjutere ali svi takvi su krcati matematikom, fizikom i jebenim programiranjem. Valjda najtezi od svih faksova.

Zlatno pravilo ti je, barem kod nas, ako ne znas sta ces, odi na ekonomiju. To ti je valjda jedan od najlaksih faksova, definitivno laksi od tehnickih fakulteta(strojarstvo, gradjevina, itd.). Nema ti tu uopce puno matematike, samo matematika i statistika, ove sve ostalo ti je strebanje.

Al jebiga, ja sam to upisao upravo radi tih razloga ali bez ikakve volje. I sta onda? Po kavama, zajebancija, cura i prva godina ode bez da sam odslusao dva predavanja. Volja i motivacija su ti najbitniji, bez toga mozes otpisat faklutet, bilo koji.

Privatni faksovi su i meni bila jedna od opcija, to je ko druga srednja skola. Mozda cak i ponajbolje za slucajeve kao ti jerbo ces tamo imat male skupine i profesorima ce stat do tebe, tjerat ce te da radis i ucis a i ti sam se neces htjet zajebavat kad znas da kosta toliko love(kod nas od 3-5 hiljada eura).

Da li to sta vrijedi? Bolje ista nego nista. Oni koji su to zavrsili se kunu da je to odlicno, oni koji su se namucili na regularnom kazu da je to sranje. Osobno, mozda taj papir ne vrijedi puno ali sam misljenja da znanje i prakticni rad koji tamo steknes vrijede vise nego drzavna diploma.

Ako ti to roditelji mogu priustit, odi na privatni. Ja sam htio ali najveca blokada mi je bio moj ponos, puno je to love i ko bi slusao starog kako sere da to zavrsim. Nisu mali novci.
Nisu bas najtezi ali su zajebani zbog tih predmeta.Matematiku bi nekako i svario al nema sanse fiziku i te ostale gluposti.Ima nekih drzavnih faksova koji su dosta teski sto imaju taj smer neki za kompijutere ali ima i dosta privatnih za koje sam cuo da nisu losi.

Ovde bas i nije tako.Ekonomija je dosta teska i znam da je dosta njih izbegavaju.

Za sada nemam motivaciju zbog prijemnog.Mozda bi je dobio kad bi upisao nesto.

Ovde ko hoce nesto da zavrsi skoro svi idu na visu poslovnu.Neko djubre ali k'o sto si rekao,bolje ista nego nista.

Pa da,privatni fakultet je smesan u odnosu na drzavni.Samo malo truda i svi prolaze bez probleme.Jedan moj drug ide lagano_Ovde kostaju od 1300e po godini pa na vise.Jeste skupo ali ne znam dal je vredno toga ili dal neko uopste uzima u obzir te privatne diplome.Taj megatrend ima kao svetski priznatu diplomu ali kome god to da spomenem on samo kaze "ma pusti to" ili tako nesto.

Sada je dosta drzavnih fakulteta po toj Bolonji pa i dosta se nauci od toga zato sto moras da ucis deo po deo i da dajes te kolokvijume.
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Sto se tice privatnih fakulteta, ja znam dosta ljudi koji su cim su zavrsili odmah dobili posao i to im je faks nasao posao. Nije to sranje, pusti ti sta ljudi govore, ja ne znam nikog ko je zavrsio privatni da je nezaposlen a znam ih dosta koji su zavrsili drzavni pa ne rade nista.

A bolonja kod nas je nadasve smijesna, nemamo mi dovoljno profesora da to sprovedemo kak treba. Svi koje poznam se uzasno zale na tu bolonju. Ne znam kak je kod vas.
 

Dostoevsky

Tzu
Administrator
May 27, 2007
88,444
Videcu,jos drzim sve u opticaju.Sta mislis sta je bolje od privatnih menadzment ili nesto za kompijutere?

Kod nas nije tako lose.Moj brat ide na visoku(tako ih valjda zovu od prosle godine)elektro-tehnicku.Koliko ja vidim nije tesko samo sto on nikako ne uci.Prosao je opusteno prvu godinu,a sada nista ne radi.
Dobro je posto imaju dosta prakse i stvarno moze dosta toga da se nauci za razliku od nekih gde i kad zavrsis sa prosekom 9+ ti ustvari nemas pojma.
Neki se zale ali samo zato sto su i neka predavanja obavezna i moras da polozis 2-3 kolokvijuma sa 6+ i onda ti daju srednju ocenu.Radi se po delovima sto je po meni lakse i nije ko pre kad ti daju knjigu od 1000 strana i daju ti rok.I onda odatle vadis 3 pitanja.
 

V

Senior Member
Jun 8, 2005
20,110
  • V

    V

Definitivno za kompjutere, menadjera ima ko dreka. Ali je taj smjer po mom misljenju dosta tezi.
 

Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 3)